najlepsza wersja siebie

To może być ten moment w życiu, kiedy stajemy przed lustrem i nawet w swoim własnym spojrzeniu nie możemy odnaleźć odpowiedzi na pytanie „Co dalej?”. Być może to ta chwila, kiedy pojawia się zmęczenie codziennością – powracającymi problemami, kłopotami w relacjach czy kolejnymi kłótniami, które biorą się nie wiadomo skąd. To może być ten dzień, kiedy niewiele rzeczy idzie zgodnie z planem. Coś jest rozłożone na łopatki w pracy, coś nie da się ułożyć w życiu prywatnym. 

Bądź dla siebie wyzwaniem.

A może to być też ta chwila, kiedy teoretycznie wszystko idzie zgodnie z planem. Jest w porządku. Działa. Relacje nie są trudne. Jakoś wszystko jest poukładane. Jest spokój. Jest jakaś płynność w tym wszystkim. Nie ma dramatu – nawet finanse są na poprawnym poziomie. A jednak pojawia się gdzieś z tyłu głowy myśl, że tak naprawdę nic nie idzie zgodnie z planem. Nic tu do siebie nie pasuje. Powinno być inaczej – nie wiesz jak, ale inaczej. Czy to poszukiwanie sensu? Pewnie tak, przynajmniej w części. Czy to niepewność, frustracja czy może brak jasnych celów? I tak i nie.

A może to czas na określenie, jak wygląda najlepsza wersja siebie?

Dziś zapraszam do rozmowy o rozwoju – intensywnym, może nawet bezkompromisowym? Czas na nowy odcinek Podcastu o psychologii!

Kilka słów wyciągniętych z tego podcastu:

 • Kiedy myślę o najlepszej wersji siebie, widzę człowieka, który chce otoczyć się ochronnymi skrzydłami. Chce poczuć jak to jest – kochać siebie, przyjaźnić się ze sobą, opowiadać o sobie swoją własną historię.
 • Stawanie się lepszą wersją siebie to podróż w stronę większej uważności, większej samoświadomości, dobroci wobec siebie, to dbanie o siebie. To pilnowanie swoich potrzeb, swoich pragnień i celów, które są ważne, a nie narzucone.
 • Kiedy myślę o najlepszej wersji siebie powstaje w mojej głowie obraz osoby, która po prostu uczy się siebie, określa kim jest i kim nie chce być. Uwalnia się od wszystkich „powinnam”.
 • Najlepsza wersja siebie to nie jest ta wersja, która próbuje przypodobać się innym za wszelką cenę.

Posłuchaj podcastu Najlepsza wersja siebie to mit

To już trzeci sezon mojego podcastu. Możesz spodziewać się kolejnych nagrań w każdy poniedziałek. Mam wielką nadzieję, że spodobają Ci się tematy, które przygotowałam. Zostawiam też poniżej link do podcastowych playlist. Podzieliłam odcinki na kategorie tematyczne.

Możesz posłuchać podcastu też tutaj:

Jeśli wiesz, że Twój znajomy mógłby skorzystać z tego nagrania, koniecznie prześlij mu link do tego odcinka. Zacznij też subskrybować mój podcast. Dodaj ocenę i napisz w recenzji w Apple Podcasts, co sądzisz o kolejnych odcinkach. Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie. Dzięki Tobie mam szansę docierać do szerszego grona odbiorców i pokazywać różne kolory psychologii. Kliknij tutaj, dodaj pięć gwiazdek i wybierz opcję „napisz recenzję”. Nie zapomnij też o tym, aby wysłać do mnie zrzut ekranu ze swoją recenzją. W podziękowaniu za poświęcony czas, wyślę do Ciebie e-book „Działaj”.

Chcę Cię serdecznie zaprosić do udziału w półrocznym kursie Stań się najlepszą wersją siebie, który wypełniony jest po brzegi psychologią.

W ciągu 25 tygodni zajmiemy się między innymi takimi tematami:

 • radzenie sobie z trudnymi relacjami i budowanie zdrowych związków
 • umiejętności przywódcze i sposoby na ich rozwijanie
 • różnorodność ról w życiu i jak je ze sobą godzić
 • zarządzanie energią
 • komunikacja, która wspiera osiąganie celów
 • odkrywanie i uwalnianie swojego potencjału
 • radzenie sobie z kryzysami, problemami i dramatami w życiu

Zachęcam do obejrzenia szczegółów, które znajdują w linku poniżej.

O autorce

Edyta Zając

Edyta Zając jest psychologiem, trenerem oraz autorką psychologicznych książek i bloga. Od kilku lat prowadzi kursy online, które umożliwiają współpracę z psychologiem bez wychodzenia z domu. Swoją psychologiczną pasję realizuje tworząc Podcast o psychologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też