najlepsza wersja siebie

To może być ten moment w życiu, kiedy stajemy przed lustrem i nawet w swoim własnym spojrzeniu nie możemy odnaleźć odpowiedzi na pytanie „Co dalej?”. Być może to ta chwila, kiedy pojawia się zmęczenie codziennością – powracającymi problemami, kłopotami w relacjach czy kolejnymi kłótniami, które biorą się nie wiadomo skąd. To może być ten dzień, kiedy niewiele rzeczy idzie zgodnie z planem. Coś jest rozłożone na łopatki w pracy, coś nie da się ułożyć w życiu prywatnym. 

Bądź dla siebie wyzwaniem.

A może to być też ta chwila, kiedy teoretycznie wszystko idzie zgodnie z planem. Jest w porządku. Działa. Relacje nie są trudne. Jakoś wszystko jest poukładane. Jest spokój. Jest jakaś płynność w tym wszystkim. Nie ma dramatu – nawet finanse są na poprawnym poziomie. A jednak pojawia się gdzieś z tyłu głowy myśl, że tak naprawdę nic nie idzie zgodnie z planem. Nic tu do siebie nie pasuje. Powinno być inaczej – nie wiesz jak, ale inaczej. Czy to poszukiwanie sensu? Pewnie tak, przynajmniej w części. Czy to niepewność, frustracja czy może brak jasnych celów? I tak i nie.

A może to czas na określenie, jak wygląda najlepsza wersja siebie?

Dziś zapraszam do rozmowy o rozwoju – intensywnym, może nawet bezkompromisowym? Czas na nowy odcinek Podcastu o psychologii!

Kilka słów wyciągniętych z tego podcastu:

  • Kiedy myślę o najlepszej wersji siebie, widzę człowieka, który chce otoczyć się ochronnymi skrzydłami. Chce poczuć jak to jest – kochać siebie, przyjaźnić się ze sobą, opowiadać o sobie swoją własną historię.
  • Stawanie się lepszą wersją siebie to podróż w stronę większej uważności, większej samoświadomości, dobroci wobec siebie, to dbanie o siebie. To pilnowanie swoich potrzeb, swoich pragnień i celów, które są ważne, a nie narzucone.
  • Kiedy myślę o najlepszej wersji siebie powstaje w mojej głowie obraz osoby, która po prostu uczy się siebie, określa kim jest i kim nie chce być. Uwalnia się od wszystkich „powinnam”.
  • Najlepsza wersja siebie to nie jest ta wersja, która próbuje przypodobać się innym za wszelką cenę.

Posłuchaj podcastu Najlepsza wersja siebie to mit

Jeśli wiesz, że Twój znajomy mógłby skorzystać z tego nagrania, koniecznie prześlij mu link do tego odcinka. Zacznij też subskrybować mój podcast. Dodaj ocenę i napisz w recenzji w Apple Podcasts, co sądzisz o kolejnych odcinkach. Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie. Dzięki Tobie mam szansę docierać do szerszego grona odbiorców i pokazywać różne kolory psychologii. Kliknij tutaj, dodaj pięć gwiazdek i wybierz opcję „napisz recenzję”. Nie zapomnij też o tym, aby wysłać do mnie zrzut ekranu ze swoją recenzją. W podziękowaniu za poświęcony czas, wyślę do Ciebie e-book „Działaj”.

Jeśli chcesz uciszyć głos swojego wewnętrznego krytyka i rozwijać się po swojemu, zacznij ze mną pracować.

Dołącz do kursu Stań się najlepszą wersją siebie przez pół roku pracuj ze mną nad życiową równowagą, uwalnianiem swojego potencjału i poznawaniem siebie w pełni. Jeśli:

  • Masz dość udawania, że Twoje potrzeby, myśli i uczucia są mniej ważne niż potrzeby, myśli i uczucia innych ludzi.
  • Masz dość wchodzenia w rolę swojego największego krytyka.
  • Masz dość spełniania czyichś oczekiwań i realizowania pomysłów na to, jak ma wyglądać Twoje życie.
  • Masz dość mojej niewiedzy – kim jesteś, czego potrzebujesz, co jest dla Ciebie ważne, jak ma wyglądać Twoje życie i czym jest dla Ciebie szczęśliwa codzienność.

Dołącz do półrocznego kursu psychologicznego i stań się najlepszą wersją siebie.