Sukces dziś, sukces jutro


Słowo sukces może mieć dla nas różne znaczenie. Jeśli realizujesz swoją własną, wypracowaną i świadomą wizję osobistego sukcesu, polubisz to słowo. Jeśli jednak działasz tak, jak ktoś Ci narzucił, będzie dla Ciebie czymś obciążającym, obcym i nieprzyjemnym.

Dobrze jest od czasu do czasu zadać sobie kilka pytań rozwojowych. Dobrze jest dać sobie chwilę za zatrzymanie się, przyjrzenie swoim potrzebom, pomysłom, inspiracjom i planom. Czy to, czym zajmujesz się dzisiaj, wspiera to, jak widzisz siebie w przyszłości? Czy to, w co angażujesz się teraz, będzie miało dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie za kilka miesięcy lub lat? Jakiego człowieka tworzysz tymi wszystkimi działaniami?

Zapraszam do wysłuchania pogadanki o sukcesie, analizowaniu swojej własnej sytuacji i o działaniu. Dziś przygotowałam instrukcję do ćwiczenia rozwojowego, które może wspierać realizację własnej wizji udanego życia.

Kilka słów wyciągniętych z nagrania:

  • Jeżeli coś ma się zmienić, coś musi się zmienić.
  • Słowo sukces każdy z nas definiuje sam. Realizacja czyjejś wersji osobistego sukcesu, nigdy nie prowadzi do dobrych efektów.
  • Kiedy taki maleńki skrawek naszego życia analizujemy, to wychodzą rzeczy, które na ugruntowują, kiedy zwracamy uwagę na te drobne sukcesy, to jest właśnie budowanie tej samoświadomości, w kontekście co jest dla mnie ważne. O jakich wartościach świadczy to, że dziś uznaje to i to za sukces? Kto jest dla mnie ważny? Czyja opinia jest dla mnie ważna?
  • Kiedy mamy problem z realizowaniem celów, rozpoczęciem działania, czujemy opór, warto zadać sobie pytanie: czy ten cel jest w ogóle nasz?

Zapraszam bardzo serdecznie do podcastu o osobistym sukcesie.

Posłuchaj podcastu Sukces dziś, sukces jutro


Co o tym sądzisz?

Napisz coś!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.