Jak zmotywować się do ćwiczeń?


Postanowenia noworoczne bardzo często krążą wokół tematu zdrowia. Marzymy o tym, żeby tym razem rzeczywiście zmienić swoje życie i więcej się ruszać. Chcemy ćwiczyć kilka razy w tygodniu lub po prostu zacząć. Planujemy spacery i zdobywanie szczytów pobliskich gór. Wyobrażamy sobie siebie na siłowni, na rowerze, w parku lub… w lustrze. Z zupełnie odmienioną sylwetką i życiem, które wydaje się dawać więcej satysfakcji. Okazuje się, że trwanie w takich postanowieniach – bez względu na to, kiedy są robione – jest bardzo wymagające. Często rezygnujemy zanim podejmiemy pierwszą próbę. A co jeśli zaczynamy nie tam, gdzie należy zacząć ten cały proces?

Dziś zapraszam Cię do rozmowy o ruchu. Jak zmotywować się do ćwiczeń? Jak poczuć, że ruch jest dobrym pomysłem i częścią życia? W tym odcinku opowiadam o mojej zmianie podejścia i o tym, jak zamieniłam siedzenie na ciągły ruch.

Kilka słów wyciągniętych z nagrania Jak zmotywować się do ćwiczeń?

  • Ćwiczenia fizyczne, dużo sportu, dużo aktywności na co dzień są efektem zmian, które zachodzą w naszym umyśle, w naszym nastawieniu, w tym jak widzimy siebie.
  • Force dla mnie to bezkompromisowość, brak przyzwolenia dla olewania celów, dla tej chwilowej przyjemności. Wybrałam słowo force by przypomnieć sobie o tym, że prawdopodobnie nie będzie mi się chciało różnych rzeczy robić, również zawodowo. Jest masa rzeczy, których nie chce mi się robić, ale robię właśnie te rzeczy żeby zobaczyć efekty, których pragnę.
  • Zrób kolejną notatkę i dokończ zdania: Chcę przestać, chcę zacząć, chcę robić mniej, chcę robić więcej i chcę nadal robić. Wypełnij te listy po brzegi, bo właśnie tego potrzebujesz, samoświadomości, analizy, refleksji. Zmiana stylu życia na zdrowszy, na wypełniony sportem zaczyna się od tego, co myślisz na swój temat.

Zapraszam bardzo serdecznie do podcastu o sile aktywności fizycznej. Czas na mój ulubiony temat.

Posłuchaj podcastu Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Możesz posłuchać podcastu też tutaj:

Jeśli wiesz, że Twój znajomy mógłby skorzystać z tego nagrania, koniecznie prześlij mu link do tego odcinka. Zacznij też subskrybować mój podcast, dodaj ocenę i napisz w recenzji w Apple Podcasts, co sądzisz o kolejnych odcinkach. Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie. Dzięki Tobie mam szansę docierać do szerszego grona odbiorców i pokazywać różne kolory psychologii. Kliknij tutaj, dodaj pięć gwiazdek i wybierz opcję „napisz recenzję”. Nie zapomnij też o tym, aby wysłać do mnie zrzut ekranu ze swoją recenzją – w podziękowaniu za poświęcony czas, wyślę do Ciebie e-book „Działaj”.

2 komentarze

  1. Wioletta
    19 czerwca 2022
    Odpowiedz

    Bardzo wartościowy podcast, dziękuję 🙂

Napisz coś!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.