Daria Rogowska

Kobieta i jej świat. Świat wokół niej. Przedmioty. Przyroda. Żywność. Kosmetyki. Ciuchy i buty. Elektronika. Dokumenty. Magazyny, książki i urodzinowe prezenty. Z drugiej strony Kobieta i świat, który ją trochę przeraża. Katastrofa klimatyczna, nowe doniesienia o kolejnych kłopotach, przed którymi staniemy, jeśli nic się nie zmieni. Obawy o przyszłość. Trudne doświadczenia. Konieczność lub potrzeba wspierania ludzi, którzy szukają pomocy. Jak odnaleźć się w tym właśnie świecie – wielowymiarowym, w którym realizujemy nasze potrzeby, ale też tym, o który chcemy zadbać?

Jednym z najbardziej inspirujących dla mnie kawałków kobiecości jest siła, jaką ma każda z nas. Ta wewnętrzna moc może być wyraźna, dostrzegalna, wręcz jaskrawa. Może być też cichą energią, która buduje świat na nowo. Kobieta jest mocą. Czasem tę moc trzeba zrozumieć, zauważyć, poczuć. Czasem trzeba ją okiełznać i dobrze ukierunkować. Jeśli miałabym w nocy o północy wskazać osobę, która doskonale kierunkuje swoją kobiecą siłę, byłaby to Daria Rogowska. To, co robi Daria (znana również jako Ekoncentryczka) inspiruje mnie od dawna. Uwielbiam jej książkę z roślinnymi przepisami. Śledzę każdy jej post, bo wiem, że znajdę w nim nie tylko pomysły na bardziej świadome i ekologiczne rzeczy, ale dostanę porządną porcję wiedzy o świecie. Tak, kobieta, która mogłaby opowiedzieć nam o roli świadomej kobiety, to Daria.

Z ogromną radością zapraszam Was do wysłuchania pierwszego nagrania z serii Marcowe rozmowy o kobiecości. Czas na rozmowę o świecie, uważności i świadomości.

____

Kilka ważnych słów, które pojawiły się w naszej rozmowie:

  • Działając na swoim polu zawsze mamy wpływ na świat, bo ludzie widzą nasze działania. Często wystarcza nasz własny przykład – inne osoby powoli się mogą przyzwyczajać do myśli, że i oni mogą zadbać o świat wokół siebie.
  • Jeżeli myślimy o prawdziwym rozwoju, musimy myśleć nie tylko o swoim zamkniętym świecie, o swojej bańce. Rozwój jest wtedy, kiedy wychodzimy poza tę bańkę.
  • Myślę, że najlepiej zająć się swoim kawałkiem podłogi i nie edukować nachalnie, ale mówić też ludziom, co robimy i dlaczego to robimy.

Co mówi o sobie Daria Rogowska?

Mam na imię Daria, prowadzę blog i konta SM @ekocentryczka gdzie propaguję i promuję dietę roślinną, świadomą, odpowiedzialną konsumpcję, ograniczanie śmieci i życie #lesswaste. Zależy mi na pokazaniu, że każdy na co dzień może żyć bardziej eko, bez większych wyrzeczeń. 

Promuję dietę roślinną opartą na prostych produktach i sezonowości. 

Posłuchaj podcastu Kobieta i jej świat | Daria Rogowska