Czym jest przeciążenie rozwojowe


przeciążenie rozwojowe

Wszystko powinno mieć jaki cel, sens, wartość, znaczenie. Jeśli już coś czytam, to tylko coś ambitnego. Jeśli coś oglądam, to zawsze ma budować wiedzę, inspirować, tworzyć kawałek opowieści, którą chętnie podzielę się z moim rozmówcą. Rozwojowe ma być wszystko. Kursy, szkolenia, kupione e-booki, stos książek obok mojego łóżka. Plany? Też ambitne, zmieniające życie, budujące moją upragnioną przyszłość.

Przeciążenie rozwojowe jako hamulec życiowy

Dziś zapraszam Was do wysłuchania podcastu o czymś, co zauważam czasem u uczestników moich szkoleń i kursów. Zdarza się, że dostaję pytanie: hej, chcę bardzo działać, a jednocześnie nie mam siły na kolejny rozwojowy krok. Niemal w każdym przypadku potwierdziła się moja pierwsza hipoteza: rozwojowa jazda bez trzymanki.

  • brak czasu na beztroskę i nicnierobienie
  • niechęć do tzw. marnowania czasu, czyli robienia czegoś mało ambitnego
  • wstyd w związku z rozrywką, która nie rozwija, nie daje czegoś więcej – np. określanie ulubionego serialu czy przeczytanej książki jako tzw. małych grzeszków. grzeszków?
  • ekstremalnie: rezygnacja ze spotkań z ludźmi – bo przecież ten czas można zagospodarować lepiej

Kiedy na horyzoncie pojawiają się wymarzone zmiany, łatwo popada się w przesadę. Jeszcze trochę, jeszcze się postaram, jeszcze tylko dzisiaj. Niestety mogę obiecać, że to „jeszcze trochę” nie prowadzi do takich efektów.

Zapraszam Cię serdecznie do wysłuchania kolejnego odcinka mojego podcastu. Jest dostępny na wszystkich platformach podcastowych, na youtube i oczywiście na moim blogu.⁣

Posłuchaj podcastuCzym jest przeciążenie rozwojowe?

Co o tym sądzisz?

Napisz coś!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *