upartość i działanie

Myślę, że jedną z rzeczy, które mogą nas samych hamować przed odważnym działaniem, jest nasza percepcja czyjejś rzeczywistości. Możemy przyglądać się różnym osobom, koleżankom z pracy, nowej sąsiadce czy komuś, kogo znamy tylko z tego, co pokazuje online i wyciągać wnioski. Ktoś ma łatwiej, ktoś szybciej coś osiąga, ktoś jest dalej, bo mu się poszczęściło. Komuś się zawsze chce, popełnia niewiele błędów i chyba rzeczywiście wie doskonale, czego chce. A to połowa sukcesu – nie trzeba błądzić. Sama niejednokrotnie wpadałam i nadal wpadam w pułapkę takiego myślenia. Kiedy jednak poznaję taką konkretną osobę, szybko okazuje się, że ma ona swoją historię. Czasem czeka na wielki przełom, czasem nie ma poczucia sukcesu, choć ja ten sukces widzę i podziwiam. Trawa zielona zawsze u sąsiada? 

W dzisiejszym odcinku Podcastu o psychologii rozmawiam z Basią Szmydt o tym, jak stawiać na siebie, podejmować odważne decyzje i ruszać ze swoimi marzeniami. Jak stworzyć swoją własną definicję udanego życia i co zrobić, aby kreowana codzienność miała w sobie to, o czym marzymy.

Dziś zapraszam do wysłuchania rozmowy o upartości, o tym, jak działanie zmienia tory naszego życia i co wpływa na życiowy bilans. Czas na nowy odcinek Podcastu o psychologii!

Kilka słów wyciągniętych z tego podcastu:

  • Dzięki testowi Gallupa zrobiłam audyt samej siebie. I teraz np. oddaje kontrolę tam, gdzie mogę i okazuje się, że świat się nie przestaje kręcić. Bardzo to polecam. 
  • To nie jest kwestia organizacji. To jest kwestia uczciwości wobec siebie, czy masz na to siłę czy nie. 
  • Pokora to jest zupełnie co innego, niż krytyk na ramieniu, który cię ciągle sabotuje. Bo pokora to jest taka dobroć, która w tobie drzemie. 
  • Pakiet pytań do zabrania: Co Ty na to Basiu? O co Ci chodzi, Edyta!? I Tak dużo zrobiłam. I jeszcze: graj tymi kartami, które masz. To jest moja mantra.

Co mówi o sobie Basia Szmydt?

Zawodowo od 10 lat blogerka pisząca o prostym życiu, jedzeniu, relacjach, podróżach, kobiecości, organizacji codziennego życia. Gdy moja babcia pytała mnie: Basiu, co to tak właściwie jest ten blog, odpowiadałam, Babciu to coś jak Twoja ulubiona Gazeta dla kobiet, tylko na ekranie komputera 🙂

Prywatnie od 17 lat szczęśliwa żona i matka dwóch nastoletnich chłopców.

Posłuchaj podcastu Trawa jest zielona tam, gdzie się ją podlewa | o upartości i działaniu z Basią Szmydt

To już trzeci sezon mojego podcastu. Możesz spodziewać się kolejnych nagrań w każdy poniedziałek. Mam wielką nadzieję, że spodobają Ci się tematy, które przygotowałam. Zostawiam też poniżej link do podcastowych playlist – podzieliłam odcinki na kategorie tematyczne.

Możesz posłuchać podcastu też tutaj:

Jeśli wiesz, że Twój znajomy mógłby skorzystać z tego nagrania, koniecznie prześlij mu link do tego odcinka. Zacznij też subskrybować mój podcast, dodaj ocenę i napisz w recenzji w Apple Podcasts, co sądzisz o kolejnych odcinkach. Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie. Dzięki Tobie mam szansę docierać do szerszego grona odbiorców i pokazywać różne kolory psychologii. Kliknij tutaj, dodaj pięć gwiazdek i wybierz opcję „napisz recenzję”. Nie zapomnij też o tym, aby wysłać do mnie zrzut ekranu ze swoją recenzją – w podziękowaniu za poświęcony czas, wyślę do Ciebie e-book „Działaj”.

 

O autorce

Edyta Zając

Edyta Zając jest psychologiem, trenerem oraz autorką psychologicznych książek i bloga. Od kilku lat prowadzi kursy online, które umożliwiają współpracę z psychologiem bez wychodzenia z domu. Swoją psychologiczną pasję realizuje tworząc Podcast o psychologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź też