Zatrzymać się. Odpocząć. Sięgnąć po książkę, którą wciąż odkładam na półkę. Otulić się musztardowym kocem. Poczuć kojący zapach jaśminu. Zwrócić uwagę na ważne rzeczy. Wziąć głęboki oddech. Poczuć swoje ciało. Zrozumieć. Zrobić jeszcze jeden krok. Chcieć – nadal zbyt wielu rzeczy, zbyt szybko, ze zbyt dużą niecierpliwością. Przegadać to. Zapisać. Przemyśleć. Zaplanować, aby później zmienić plan. Przystąpić do działania i pracować ciężej niż ktokolwiek inny. Zrobić pauzę. Dopasować się do zmian. Zainicjować zwroty akcji. Tworzyć. Zatopić się w sztuce. Zapomnieć o całym świecie – zapominać o nim regularnie. Poczekać. Dać sobie trochę czasu.

Zastanowić się – po raz kolejny postawić przed sobą całą listę, najczęściej niewygodnych, pytań. Zignorować to, co nie ma znaczenia. Zarysować granice, a później o nich opowiedzieć. Poczuć każdą swoją emocję – bez świadomości tego, co jest we mnie, nie znam tak naprawdę swojej historii. Dać sobie więcej czułości. Otoczyć bliskich ciepłem i spokojem. Szeptać. Mówić. Krzyczeć. Żyć – tak naprawdę, a nie na próbę i z obawą. Troszkę bardziej kochać. Jeszcze bardziej rozumieć. Więcej wybaczać i wyciągać lekcje. Próbować. ⁣

Dziś zapraszam do wysłuchania podcastu o spokoju, który układa w jedną całość wszystko, co może być dla nas ważne. Spokój pozwala na zwroty akcji i zapominanie o świecie. Zachęca do prób i do odważnego mówienia o uczuciach. Zatrzymuje w miejscu, pokazuje piękno codzienności i szanse na magiczną przyszłość. Z czego tak naprawdę składa się spokój wewnętrzny?

Czas na kolejny odcinek podcastu o psychologii!

Kilka zdań wyciągniętych z odcinka „Jak znaleźć wewnętrzny spokój?”

  • Na nasz wewnętrzny spokój składa się wiele rzeczy, ale jednym z kluczowych elementów definicji jest względna równowaga życiowa. To nie jest coś sztywnego i sztucznie określonego. To angażowanie się w działania, które tu i teraz są dla ciebie najważniejsze. Czasem to siedzenie do drugiej w nocy, a czasem odpoczynek, nawet jeśli coś jeszcze jest do zrobienia.
  • Obszar niepokoju to taka część naszego życia, w której czujemy się niekompetentni, czujemy się źle ze sobą, mamy wrażenie, że nie panujemy nad niczym. Obszar niepokoju może być duży np. cała sfera naszego życia, a może to być drobna rzecz, która znowu zaczyna nam przeszkadzać. Zachęcam do zastanowienia się, czy w twoim życiu i gdzie tak naprawdę te obszary niepokoju są i czego dotyczą.
  • Życie zaangażowane to jest uważność, obecność, tworzenie dla siebie miejsca na doświadczenia, przeżycia, na refleksje. Życie zaangażowane to życie poza social mediami, w realu. To spędzanie czasu z bliskimi widząc ich! To weryfikowanie celów, jak również dookreślanie siebie. Jeśli tego brakuje pojawia się poczucie gonitwy życiowej i marnowania czasu.

Posłuchaj podcastu Jak znaleźć wewnętrzny spokój?

Jeśli Chcesz skutecznie realizować cele i nastawić się na sukces, zapraszam serdecznie do wspólnej pracy.

Dołącz do tegorocznej edycji kursu Projekt Sukces i przez pół roku pracuj ze mną nad sferą zawodową, równowagą życiową i realizacją celów. Jeśli:

  • Masz dość swojego słomianego zapału i ciągłych pretensji do siebie.
  • Masz dość planowania pięknych zmian i zderzania się z rzeczywistością, w której trudno wprowadzać te plany w życie.
  • Masz dość tych trudnych do przewidzenia spadków motywacji.
  • Masz dość wrażenia, że nie masz wpływu na swoje życie.

Zacznij działać już teraz. Ten rok może stać się bardzo ważnym rozdziałem w Twoim życiu.