Zawsze można zacząć wszystko od nowa. Tak naprawdę nie ma idealnego dnia na nowy początek. Nie potrzebujemy stycznia, dnia urodzin ani poniedziałku, aby zrobić coś, co odmieni przyszłość. Na to magiczne „nowe” nie trzeba czekać do poranka. Nawet jeśli ten dzień nie układa się zbyt dobrze, nie znaczy to, że jest zmarnowany. Zmianę mogę rozpocząć tu, gdzie stoję, z tym, co mam do dyspozycji. Gram tymi kartami, które mam. Dzisiaj.

Tydzień wyrzucania zbędnych rzeczy to rytuał, który powtarzam od czasu do czasu. Kiedy opisałam go po raz pierwszy w mojej książce 30 dni do zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni zrozumiałam, że nie jest to jednorazowa przygoda. Taki tydzień nadaje rytm, każe się zatrzymać, przyjrzeć się swojemu otoczeniu, sprawdzić, czy to, co nas otacza ułatwia czy utrudnia życie. Uwielbiam ten moment odgracania. Czasem skupiam się jedynie na sferze materialnej, a czasem ogracam emocje, zobowiązania, plany i cele, jakie przed sobą postawiłam.

Zapraszam Cię dzisiaj do tygodniowego wyzwania, które jest pierwszym krokiem do lepszej organizacji w życiu. Niech ten czas stanie się dobrą okazją do rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Dla mnie to kolejna okazja do przyjrzenia się temu, co tworzy moją materialną przestrzeń i czas na przygotowanie się do kolejnej edycji kursu Organizacja od A do Z.

Czego potrzebujesz, aby wziąć udział w wyzwaniu?

Tydzień wyrzucania zbędnych rzeczy trwa tylko 7 dni. Najważniejszą rzeczą jest chęć pozbycia się zbędnych rzeczy ze swojej przestrzeni materialnej i mentalnej. W ciągu 7 dni otrzymasz ode mnie 7 konkretnych zadań do wykonania. Wspólnie powyrzucamy to, co niepotrzebne i zrobimy trochę miejsca na spokój i harmonię. Jeśli chcesz przygotować się perfekcyjnie do wyzwania, możesz zrobić kilka rzeczy:

 • zorientuj się, jak skutecznie i ekologicznie możesz pozbyć się rzeczy, które okażą się zepsute – to bardzo ważna sprawa. Nie ma takiej możliwości, aby wyrzucone przez Ciebie rzeczy wylądowały na strychu, w garażu czy zapomnianym pudełku. Pozbywamy się ich ostatecznie.
 • dowiedz się, co możesz zrobić, aby pozbyć się rzeczy, które są w dobrym stanie – jeśli jesteś w stanie szybko i skutecznie zorganizować domową wyprzedaż, zrób to. Jeśli jednak obietnica domowej wyprzedaży sprawi, że zgromadzone rzeczy będą w Twoim domu przez kolejne miesiące, zastanów się nad tym, czy ma to sens. Wyrzucanie zbędnych rzeczy to nie pomysł na biznes – możesz za to komuś pomóc.
 • nastaw się na wyrzucanie ze sfery mentalnej – nie będzie łatwo, ale z czasem będzie spokojnie. Podczas wyzwania zaproponuję Ci kilka zadań, które będą wymagać od Ciebie konkretnych zmian. Ale przecież to czas zmian!

Jak wziąć udział w wyzwaniu?

Udział w wyzwaniu jest bardzo prosty. Wystarczy, że zapiszesz się na listę uczestników i każdego dnia wyzwania otrzymasz ode mnie maila z zadaniem dnia. Masz całą dobę na mocną akcję. Po zapisaniu się do wyzwania otrzymasz ode mnie arkusz notowania swoich postępów – to ważne dla nagród, które czekają na Ciebie po tej całej rozwojowej pracy.

Działamy bardzo intensywnie, odgracając sferę materialną i mentalną. Opanowanie chaosu w życiu, wprowadzenie w życie większego spokoju wymaga sprawdzenia sytuacji.

 • Co jest niepotrzebne?
 • Co sprawia, że nie możesz skupić się na tym, co ważne?
 • Co sprawia, że czujesz się źle?
 • Co powoduje Twój dyskomfort, frustrację lub lęk?

Krok po kroku wprowadzamy kolejne zmiany i robimy miejsce na zmianę.

→ Zamiast zbędnych rzeczy – potrzebne.

→ Zamiast nadmiaru obowiązków, te, które trzeba wykonać.

→Zamiast bycia zajętym człowiekiem, życie bardziej świadome.

Nasze życie jest wypełnione po brzegi… wszystkim. Informacjami, rzeczami do zrobienia, obowiązkami, powinnościami, ambicjami, pomysłami na przyszłość, na ulepszenia, na zmiany, na poprawę. Rzeczy upychamy w kolejnych zakątkach domu, a następnie je porządkujemy.

Czas na działanie. Dołącz do wyzwania i daj koniecznie znać, jak Ci idzie.

 • dołącz do akcji na instagramie – pamiętaj koniecznie o naszym hashtagu #wyzwanieEdytyZajac i daj znać jak Ci idzie – znajdziesz mnie tam jako @edytazajac
 • podziel się informacją o akcji – być może znajome Ci osoby potrzebują dodatkowego wsparcia w tym czasie? Wyślij link do akcji do przynajmniej jednej osoby. Możesz też opowiedzieć o swoim udziale np. na instagramie. Przygotowałam grafiki, które możesz wykorzystać, jeśli chcesz podzielić się informacją o akcji:

Nie zapomnij o nagrodzie od siebie

Podczas realizacji przeróżnych wyzwań warto zadbać o dodatkowy kopniak motywacyjny od siebie dla siebie. W tym wyzwaniu chcę zachęcić Cię do zrobienia dla siebie czegoś podobnego. Zastanów się nad tym, jaką nagrodę chcesz przygotować dla siebie, gdy już minie 7 dni wyrzucania zbędnych rzeczy. Idealnie byłoby, gdyby ta nagroda nie wiązała się z wydatkami ani tym bardziej z nabywaniem nowych rzeczy. Może z większą uwagą kierowaną na swoje potrzeby? Już dziś możesz zastanowić się nad tym, co dasz sobie po zrealizowaniu wszystkich rozwojowych zadań wyzwania.

Pamiętaj, że nagroda dla siebie może wiązać się po prostu z przeżywaniem przyjemnych rzeczy. Zainspiruj się listami przeżyć albo zastanów się nad tym, czego najbardziej w tym czasie potrzebujesz. Moją nagrodą będzie zwykłe popołudnie spędzone bez pracy, bez gotowania, bez obowiązków, ale za to z ulubioną herbatką i stosem książek do czytania.

Jak dołączyć?

Aktualnie nie jest możliwe bezpłatne dołączenie do wyzwania. Możesz wykupić dostęp i wziąć udział w dowolnym momencie. Jeśli czujesz, że to idealny dla Ciebie moment na zorganizowanie swojego życia od a do z, zastanów się nad udziałem w 10-tygodniowym kursie o organizacji. Jako bonus do kursu otrzymasz m.in. dostęp do wyzwania Tydzień wyrzucania zbędnych rzeczy.

Zorganizuj swoje życie i poczuj spokój – nawet w kryzysie

Im więcej mamy obowiązków, zajęć, pracy, ról do wypełnienia, tym trudniej zająć się sobą, swoim rozwojem i realizacją marzeń. Często to właśnie marzenia są odkładane na wieczne „później” lub w ogóle przekreślane. Zorganizowanie swojego życia jest kluczem do sukcesu – zawodowego i prywatnego. Jeżeli czujesz, że nadszedł czas na życiowe porządki, poukładanie swojego życia i mocne ograniczenie chaosu oraz braku przewidywalności, rozpocznij proces zmiany. Nie mów więcej, że nie masz czasu. Zacznij aktywnie działać i znajdź czas na to, co dla Ciebie ważne. Dołącz do kursu Organizacja od A do Z.

Jeśli to dobry czas dla Ciebie na takie działanie, zapraszam serdecznie do wspólnej pracy. Udział w kursie to:

 • 10 lekcji e-kursu Organizacja od A do Z, które będziesz otrzymywać raz w tygodniu
 • maile z inspiracjami, dodatkowymi ćwiczeniami i materiałami, które będą wspierać Twoje zmiany
 • mnie do dyspozycji – będę z Tobą w kontakcie mailowym przez cały czas trwania projektu
 • mnóstwo wiedzy, konkretnych informacji i sposobów, które ułatwią realizowanie celów związanych z organizacją życia i panowaniem nad chaosem codzienności

Bonusy dla każdego uczestnika i uczestniczki

Opinie uczestników

Dodaj komentarz