jak uczyć się języków obcych

Kilka słów w języku obcym. Wypowiedziane pewnym głosem kolejne zdanie. Ten moment, gdy nie tylko rozumiem ten język, ale też czuję jego brzmienie każdym kawałkiem siebie. Coś dzieje się w człowieku, gdy zaczyna on posługiwać się językiem obcym. A może inaczej: coś zmienia się w człowieku, gdy zmieni on język obcy na język własny.

Języki obce w wyjątkowym wydaniu

Dziś chcę Was zaprosić do rozmowy z niezwykłym nauczycielem języka francuskiego. Jacek Mulczyk-Starżyński, znany jako Pan od Francuskiego, po prostu spadł mi z nieba. Na mojej półce nadal piętrzą się książki do francuskiego, w duszy grają mi ulubione kiedyś wyrażenia. Moje dzieci znają na pamięć moje ukochane utwory Édith Piaf (w moim samochodzie najczęściej można usłyszeć La foule), a nowe francuskie seriale na Netflixie przyciągają mnie do siebie jak magnez. Czuję, że moja przygoda z językiem francuskim po prostu została przerwana, ale to jeszcze nie koniec. Kiedy po raz pierwszy trafiłam na Pana od Francuskiego, zamarłam. Oto mój znak – nowy start. Bardzo się cieszę, że dziś mogę Was zaprosić do wysłuchania rozmowy o magii języków obcych.

Kilka słów o Jacku i jego pracy

Jacek Mulczyk-Skarżyński – artysta edukacyjny i lider innowacji w nauczaniu znany jako Pan od francuskiego. Jako pierwszy zaczął uczyć za pomocą mediów społecznościowych. Jego filmy podbijają serca osób znających francuski, marzących o nauce francuskiego, oraz tych, którzy z francuskim nigdy nie chcieli mieć do czynienia. Niebawem otworzy swoją autorską szkołę w Paryżu.

I może sama też dołożę trzy grosze tutaj. Praca Jacka jest dla mnie wielką inspiracją – zachwycam się jego pasją, zaangażowaniem i oczywiście umiejętnościami aktorskimi. Ma niezwykłą energię i działa bardzo intensywnie. Pokazuje w inspirujący sposób to, jak uczyć się języków obcych. Jego działania można śledzić w różnych miejscach:

  • Instagram – codzienna dawka francuskich inspiracji, dużo mądrości życiowej przekazywanej w świetny sposób + doskonały humor
  • Youtube – wypełniony wspaniałymi lekcjami francuskiego – zamierzam przejść cały ten kurs 😉
  • Tik tok – świetne, krótkie filmiki z wieloma wcieleniami Jacka

Już niedługo Jacek przeprowadza się do Paryża i zakłada tam szkołę! Nastawiam się na mnóstwo pięknych paryskich relacji 🥐

Posłuchaj podcastu Jak uczyć się języków obcych? z Panem od Francuskiego