Tak naprawdę trudno o idealny czas na rozwój i stawianie przed sobą pytań. Zawsze jest coś do zrobienia, zawsze w szwach pęka lista zadań i oczekiwań, jakie stawiamy przed sobą. Czas na rozwój – to hasło brzmi jak obietnica, którą wciąż sobie powtarzamy. Gdy posprzątam cały dom, gdy zrealizuję zawodowe cele, gdy uporam się z zaległościami, gdy moje życie wróci do normy.

Okazuje się jednak, że czas na rozwój – te 15-20 minut w ciągu dnia – to zbroja, którą tworzymy dla siebie. Każda przeczytana strona książki, wykonane ćwiczenie i pytanie, które stawiamy przed sobą, to rosnąca siła. Wyobrażam sobie ją jako ogień, którego płomień lśni coraz wyraźniejszym blaskiem.

Czy to jest czas na rozwój? To pytanie dla Ciebie. Ja sama chyba nigdy wcześniej nie czułam, jak te momenty są nam niezbędne. Do dzieła!

Pytania rozwojowe są jednym z najlepszych sposobów na przyjrzenie się swojemu życiu. Stworzenie takiego wyzwania było dla mnie brakującym elementem układanki – z wielką przyjemnością przystąpiłam do pracy nad nim. Przygotowuję się właśnie do kolejnej edycji kursu Stań się najlepszą wersją siebie – to będzie idealny start dla tego projektu.

Czego potrzebujesz, aby wziąć udział w wyzwaniu Dziennik Rozwojowy?

Najważniejszą rzeczą jest z pewnością gotowość do przeznaczenia chwili w ciągu dnia na refleksję i zapisanie swoich przemyśleń. Zapisywanie jest kluczowe – w trakcie tego wyzwania zależy nam przede wszystkim na wypełnieniu Dziennika Rozwojowego zapiskami. Kilka rzeczy, których potrzebujesz, aby wziąć udział w wyzwaniu:

  • notes i długopis (lub dokument elektroniczny lub aplikacja do dzienników – ja używam Day One)
  • dostępu do swojej skrzynki mailowej – codziennie o 7:00 rano znajdziesz w mailu ode mnie pytanie rozwojowe. Będziesz mieć całą dobę na udzielenie odpowiedzi.
  • 10-15 minut w ciągu dnia na zapisanie odpowiedzi na pytanie dnia

Jak wziąć udział w wyzwaniu?

Pierwsza edycja Dziennika Rozwojowego jest już za nami. Planuję realizację kolejnego projektu w kwietniu 2021. Jeśli chcesz popracować z materiałami, które przygotowałam w pierwszej edycji, możesz wykupić dostęp do nich. Rozpoczniesz go w dniu zaksięgowania płatności na naszym koncie.

Udział w wyzwaniu jest bardzo prosty. Wystarczy, że zapiszesz się na listę uczestników i przez 30 dni otrzymasz ode mnie maila z pytaniem rozwojowym na dany dzień. Masz całą dobę na udzielenie odpowiedzi. Po zapisaniu się do wyzwania otrzymasz ode mnie arkusz notowania swoich postępów – to ważne dla nagród, które czekają na Ciebie po tej całej rozwojowej pracy. Jeśli masz za sobą wiosenną edycję Wyzwania, pamiętaj, że w tej edycji pytania się powtarzają.

A oprócz tego:

  • dołącz do akcji na instagramie – pamiętaj koniecznie o naszym hashtagu #WyzwanieEdytyZając i daj znać jak Ci idzie – znajdziesz mnie tam jako @edytazajac
  • podziel się informacją o akcji – być może znajome Ci osoby potrzebują dodatkowego wsparcia w tym czasie? Wyślij link do akcji do przynajmniej jednej osoby. Możesz też opowiedzieć o swoim udziale np. na instagramie. Przygotowałam dwie grafiki, które możesz wykorzystać, jeśli chcesz podzielić się informacją o akcji:

Nie zapomnij o nagrodzie od siebie

Podczas realizacji przeróżnych wyzwań warto zadbać o dodatkowy kopniak motywacyjny od siebie dla siebie. W tym wyzwaniu chcę zachęcić Cię do zrobienia dla siebie czegoś podobnego. Zastanów się nad tym, jaką nagrodę chcesz przygotować dla siebie, gdy już minie 30 dni mocnej autorefleksji. Idealnie byłoby, gdyby ta nagroda nie wiązała się z wydatkami, a raczej z czasem dla siebie. Może z większą uwagą kierowaną na swoje potrzeby? Już dziś możesz zastanowić się nad tym, co dasz sobie po zrealizowaniu wszystkich rozwojowych zadań wyzwania.

Pamiętaj, że nagroda dla siebie może wiązać się po prostu z przeżywaniem przyjemnych rzeczy. Zainspiruj się listami przeżyć albo zastanów się nad tym, czego najbardziej w tym czasie potrzebujesz. Moją nagrodą będzie zwykłe popołudnie spędzone bez pracy, bez gotowania, bez obowiązków, ale za to z ulubioną herbatką i stosem książek do czytania.

Partnerzy Pierwszego Dziennika Rozwojowy

Dotychczasowe mantry